Video archief: We hebben uit het archief de video van het 40 jarig jubileum uit 2015 op ons Youtube kanaal gezet.
VUT-groep: Op donderdag 26 maart stond route 100 op het programma, maar de weersvoorspellingen waren die middag bijzonder slecht. In de appgroep werd daarom gevraagd wie er nog interesse had om te gaan fietsen. Al snel bleek dat veel deelnemers afzegden. Vervolgens werd de vraag gesteld of de route op vrijdag kon worden gereden, omdat de weersvoorspellingen toen goed waren. Hierop kwamen veel aanmeldingen binnen, en besloten we om route 100 op vrijdagmiddag te fietsen.
Vertrek en route
Bij de start om 12:30 uur stonden we met 15 wegwielrenners klaar. We besloten in één groep te rijden, mede omdat Hay voorop zou fietsen. We vertrokken richting Dijkerheideweg en gingen via de Ulferhoek naar Boekend. Ter hoogte van Hout-Blerick sloot Lambert ook nog aan, waardoor we een mooie groep hadden voor de kasseienstroken in Baarlo richting Maasbree. In Maasbree waren verschillende wegwerkzaamheden, waardoor er even twijfel was over de juiste afslag naar onze pauzeplaats, het Gemeintehoes. Met een kleine omweg arriveerden we uiteindelijk, waar Hay ons al stond op te wachten. Met zestien wegwielrenners bleek het bedienend personeel niet helemaal voorbereid op zo’n grote groep, maar we konden toch genieten van een heerlijke kop koffie of cappuccino. De locatie zelf was erg mooi.
Vervolg van de route
Na de pauze fietsten we verder richting Koningslust en Helenaveen. Op de Heldenseweg in Helenaveen riep Twan “stop” voor een plaspauze. Voorop werd rustig doorgefietst zodat Twan weer netjes kon aansluiten. In America gingen Lei en Joop naar huis en Lambert keerde terug richting Hout-Blerick. Ondanks wegwerkzaamheden in America koos een deel van de groep de originele route, terwijl anderen een kleine omweg maakten. Uiteindelijk waren we om 16:15 uur weer terug in Horst.
Al met al was het heerlijk fietsen met een grote groep op een zonnige vrijdagmiddag. Groeten Huub
A.s. donderdag route 160 van 70 km. Vertrek om 13:30 uur.
A-groep: A.s. zondag route 109 van 95 km richting Breyel. Vertrek om 8:30 uur.
B-groep: Op de zaterdag het jaarlijkse gedoe en twijfel over de switch van winter (normale tijd) naar zomertijd. Gaat de tijd nu vooruit of achteruit? En welke apparaten in huis hebben daarbij hulp nodig en welke digitale device’s maken de switch uit zichzelf en wanneer? Op zondagmorgen om 8.30 uur (dus eigenlijk al om 7.30 uur) staan 19 TWC’ers klaar voor een eerste heuveltjesrit met de B groep. Bij de meesten is de tijdwissel dus goed gelukt. Met iets meer dan 300 hoogtemeters is route 22 vandaag een licht proefrondje voor de Mallorca rijders in de B groep. De radars hebben zon beloofd zonder veel wind en geen regen. Prima vooruitzichten met wel een frisse start. Met zo’n groot aantal B rijders is het maar goed dat er sinds vandaag ook 4 koerskapiteins beschikbaar zijn voor de B groep. Naast Theo Spreeuwenberg, Peter Keijsers en Daan Verbeeten is ook deze verslaggever als 4e kapitein voor de B groep toegevoegd. Daarmee zijn er bij splitsing van de B groep in 2 deelpelotons ook 2 kapiteins per groepje beschikbaar. Handig. Theoretisch dan!? Want vandaag wordt de 2e groep bewaakt door 3 kapiteins en ik kan solo op pad met de 1e groep. Gelukkig gedraagt mijn (snellere) groep zich voorbeeldig en hoef ik amper iets of iemand te corrigeren. Behalve dan stoemper Jos Selten. Die heeft maar 2 standen hard en knoephard. Maar zelfs Jos knijpt voorop, als het echt nodig is, iets in de remmen. Ons B groepje 1 start met 10 maar dat worden er in Blerick 9. Ruud van Helden heeft eerder deze week thuis keihard zijn knie gestoten. Hij merkt al snel dat het nog te pijnlijk is voor een stevige fietstocht en rijdt over de Bikeway terug naar huis en voor de buis. Tijdens een sanitaire stop van de 1e groep pakt de 2e groep de kop over. Niet voor lang. Want achter Herongen staat Marjo met een lekke voorband (samen met Stan) te wachten op hulp bij de bandenwissel. Ze hebben bandenwippers nodig. Gelukkig weet ik wel waar die zitten in het gereedschapstasje van Marjo. De bandenwissel lukt. Qua tijd (volgens Chip) een redelijk snelle bandenwissel in de nattigheid en kou. Na deze technische service van de snellere groep aan een peloton lid van de 2e groep wij als groep 1 weer op kop. Gescheiden koersen de 2 deelpelotons verder in een heerlijk zonnetje door het prachtige Duitse heuvelland. Veel bekende wegen maar vaak net ff anders dan gewoonlijk. Genieten.
Na ongeveer 50 km pakken we als 1e groep nog kort een pauze voor een hap banaan of reep en wat energydrank. Voor een aantal niet nodig maar het reparatieteam heeft tijdens de pitstop geen tijd gehad om de eigen motor bij te tanken of accu op te laden. Blijkbaar zijn er toch meer die blij zijn met een rustmoment. Ze zijn niet van het bankje af te krijgen. Vooral Chip maakt er een uitgebreide pauzebreak van. Eerst rustig gaan zitten, wat eten en drinken, ff uitbuiken “met de neus omhoëg” in de zon. En als de rest alweer inklinkt in de pedalen nog ff een sanitaire stop. Immer mit der Ruhe! We verwachten dat de 2e groep ons nu wel weer zal inhalen. Maar nee. Die blijven uit beeld. Verdacht op lekke band? Zou zo maar kunnen met het natte wegdek en overal gruis en steentjes die aan de banden blijven plakken, Ik hoop én duim dat het niet Marjo is die (net als ik 2 weken terug) opnieuw lek heeft. Op het pont naar Lottum treffen we de 2e groep. Dan blijkt dat Martin de 2e lekke pechvogel is. Vanaf Lottum koersen beide groepen weer netjes apart richting Horst. Daar zitten de A groep en C/D groep al in een waterig zonnetje op het buitenterras met een drankje voor de 3e helft. Wij kiezen voor een warmer en windvrij napraatje binnen. Vanmiddag eens kijken of Mathieu opnieuw een kunststukje kan uithalen in de Vlaamse Ardennen. Tot fiets Peperazzi
A.s. zondag route OTH 1999 van 75 km. Vertrek om 8:30 uur.
C-groep: De dag waarop de klok naar de zomertijd ging. Ondanks een frisse start van 2 a 3 graden had iedereen hier goed rekening mee gehouden. Route 112D stond op het programma en bij vertrek waren we met 12 wegwielrenners. We fietsen richting Blitterswijck en gingen daar de brug over naar Well. In Well reden we door het prachtige Leukermeer gebied richting Siebengewald. Daar maakten we nog een klein uitstapje naar Duitsland. In de verte zagen we Hay fietsen, die al vooruit was gereden. Na nog een stukje richting Weeze gingen we op weg naar onze pauzeplaats: De Wellsche hut. Hier genoten we op het buitenterras van een heerlijke kop koffie in een aangenaam zonnetje. Na de pauze volgende nog een rit van 22 km via Wanssum en Oirlo naar Horst, waar we om 11:45 uur weer terug waren. Tot slot hebben we met de groep de rit nog even geëvalueerd onder het genot van een lekker drankje.
Gr. Huub
A.s. zondag route 4 van 65 km. Vertrek om 9:00 uur.
D-groep: A.s. zondag route 4-D van 49 km. Vertrek om 9:00 uur.