VUT-groep: In maart stond onze eerste VUT-rit van het nieuwe seizoen op het programma, en we konden ons geen betere start wensen. Met een aangename temperatuur van ongeveer 19 graden en een zacht briesje waren de omstandigheden ideaal om weer op de fiets te stappen. De opkomst was dan ook groot. Er werd gereden in twee groepen. De snelle groep bestond uit acht renners, waaronder veel deelnemers uit de A/B-groep. In onze tweede groep stonden we met dertien personen aan de start. In Sevenum sloot ook Thei S. nog bij ons aan, waardoor beide groepen uiteindelijk even groot waren.
Om 13.30 uur vertrokken we richting Sevenum. Vandaar ging de route binnendoor naar Maasbree en Boekend. We reden verder langs Heierhoeve en via Californië naar Grubbenvorst en Lottum. De koffiestop was gepland in Broekhuizen, na ongeveer 42 kilometer. De snelle groep had daar net hun koffie op toen wij arriveerden en maakten plaats voor ons. Het terras van het strandpaviljoen liep ondertussen snel vol met andere fietsers. Met de zon op het gezicht was het er heerlijk vertoeven. De één koos voor koffie of cappuccino, de ander voor warme chocolademelk of een frisdrank. Omdat velen elkaar al een tijdje niet hadden gezien, werd er flink bijgepraat. Niemand had echt haast, dus we namen er rustig de tijd voor.
Toch begonnen de laatste kilometers te roepen. “Nog ongeveer 25 kilometer,” werd er gezegd, dus klikten we weer in de pedalen en gingen verder. Er werd stevig doorgefietst en in Horst besloten we nog een extra lus te maken om aan voldoende kilometers te komen. Uiteindelijk stond er 67 kilometer op de teller – iets meer dan gepland, maar dat mocht de pret niet drukken. De tweede groep ging daarna rechtstreeks naar huis. De eerste groep besloot nog neer te strijken bij een plaatselijke horecagelegenheid. Daar werden ze nog getrakteerd door Jan Janssen, die zijn verjaardag vierde. Jan, nogmaals van harte gefeliciteerd en we wensen je nog vele mooie en sportieve jaren toe!
Al met al een prachtige rit en een mooie start van het seizoen.
De volgende afspraak staat gepland op donderdag 12 maart: route 33, ongeveer 65 kilometer. Vertrek om 13:30 uur.
Verslag: Wilma
A-groep: A.s. zondag route 157 van 78 km. Vertrek om 9:00 uur.
B-groep: A.s. zondag route 160 van 70 km. Vertrek om 9:00 uur.
C-groep: Met een mooie opkomst van 12 racefietsers en daarnaast een aantal e-bikers (die hun eigen route rijden) vertrekken we deze zondagochtend voor onze rit. De racefietsers rijden route 10D van 60 km richting Merselo / Vortum-Mullem. Om 9.00 uur gaan we van start. Het is nog mistig en slechts 6 graden, even wennen na al dat mooie weer van de afgelopen tijd. De zon is echter beloofd, dus daar hopen we onderweg op. Door de mist is het goed opletten met het beperkte zicht. Na een paar keer draaien weet je al snel niet meer precies waar je bent. Gelukkig hebben velen een licht op de fiets. Martin P heeft zelfs een echt discolicht op zijn fiets – nu alleen de muziek nog en het is compleet feest! (Zelf was ik mijn licht vergeten…)
De geplande koffiepauze in Overloon wordt uiteindelijk De Smakt, bij het Pelgrimshuis. Een mooie plek die alleen op zondag open is. Na 42 km fietsen hebben we allemaal wel zin in iets warms om te drinken en om even op te warmen, want de zon heeft zich nog steeds niet laten zien. De koffie wordt getrakteerd door Thei Siebers, vanwege zijn verjaardag in januari. Natuurlijk laten we dat niet ongemerkt voorbijgaan en wordt er luid gezongen. Thei, nog vele gezonde en sportieve jaren gewenst!
Na de pauze hebben we nog 18 km te gaan. En jawel: eindelijk breekt de zon door! Het wordt meteen een stuk aangenamer. Jan Seegers merkt ook dat zijn nieuwe racefiets lekker fietst – al moet je natuurlijk nog steeds zelf blijven trappen. Het fluitje hebben we vandaag niet gehoord, maar in de bochten werd af en toe wel even het tempo aangepast. Zo hoeft de laatste in de groep zich tenminste niet de longen uit het lijf te trappen. Het was een mooie rit, ondanks een klein stukje gravel. Gelukkig geen lekke banden en iedereen kon het tempo goed volgen. Rond half 12 rijden we Horst weer binnen. De meesten gaan naar huis, maar een paar blijven nog even napraten bij De Beurs.
Verslag: Wilma
Volgende rit: Zondag 15 maart – route 29D, Vertrek: 9.00 uur
D-groep: A.s. zondag route 29-D van 55 km. Vertrek om 9:00 uur.