VUT-groep: De zon was van de partij, de wolken hielden zich rustig en het briesje dacht: laat ik het eens aangenaam houden vandaag. Kortom, perfect fietsweer. En dat dachten er meer, want liefst 25 Vutters én 2 op de foetelfiets (jawel, foetel!) verschenen aan de start. Niet slecht, zeker gezien de zomervakantie. Misschien is het voor de meesten nog een beetje te vroeg en willen ze de grote meute vermijden. Ze hebben geen schoolgaande kinderen meer en de kleinkinderen worden dan maar voor een tijdje uitbesteed.
De briefing: Kort maar krachtig. De wegkapitein herhaalde streng maar vriendelijk: geen mobieltjes tijdens het fietsen! De secretaris Thei deed ook nog een oproep voor het 50-jarig jubileum van de TWC. Dus: opgeven die handel, voordat je met lege handen en volle spijt op de stoep staat.
Twee groepen werden gevormd. Groep 1 met 11 man, groep 2 met 14 (want 25 op één kluitje is zelfs voor een wegkapitein te veel van het goede). De e-bikers vertrokken iets eerder, zodat we als één grote kudde tegelijk het veer op konden in Grubbenvorst. De veerman glunderde. Kassa! 25 man tegelijk afrekenen, dankzij Cecile die dat weer netjes bij Peter de penningmeester mag declareren. #Efficiëntie
De route? Via Velden naar Herongen. Geen echt klimwerk, wel een paar vals plat stukken. (leuk voor de sfeer). Na zo’n 24 km was het raak: Psssssjjjjjj… Pechvogel van dienst: Lei Keijsers. Thuis nog snel z’n bandjes opgepompt, maar de lucht had er blijkbaar net zo weinig zin in als Lei’s achterwiel. Dus: bandenwissel. Tijd voor een spontane pauze in de schaduw. Gezellig babbelen in groepjes. Over van alles werd er gesproken, zeker niet alleen over wielrennen.
De échte pauze kwam in Bracht bij Bäckerei Lehnen. Gezellig Duits tentje, koffie in emmers (zo groot waren de mokken) en gebak dat je toegrijnsde vanuit de vitrine. Mat Driessen zorgde nog voor een hoogtepunt: hij had op z’n banaan gezeten. Geen grap. De arme vrucht overleefde het niet. Lepeltje erbij en smullen maar. Helaas geen foto. Volgende keer beter opletten bij het parkeren, Mat!
Rond 16:00 uur stapten we weer op voor de laatste 35 km. Tot… Stop!. Jos S. verloor z’n fietspomp. Gelukkig niemand die over het ding tuimelde – al zou dat wel spektakel gegeven hebben. De rest van de rit verliep vlekkeloos. Geen fluitje nodig voor de wegkapitein, iedereen gedroeg zich voorbeeldig. Af en toe een “iets rustiger!” – en dat was genoeg.
Wij drieën uit Zaerum namen na 60 km de afslag naar huis, 5 km minder op de teller, maar 0 kilometer minder plezier. Een fijne rit. Route 164 mag in het boekje als topdag.
Volgende rit: Donderdag 31 juli – Route 165 – 70 km – vertrek 13:30
Voor de vroege lunchers en de late bananendrukkers. Tot dan! (verslag Wilma-Giel)
A-groep: A.s. zondag route 108 richting Sonsbeck. Route is 94 km en vertrek om 8:30 uur.
B-groep: A.s. zondag route 161 richting Nederweert. Route is 100 km en vertrek om 8:00 uur.
C-groep: A.s. zondag route 97-D richting Herongen. Route is 71 km en vertrek om 8:30 uur.
D-groep: A.s. zondag route 97-D richting Herongen. Route is 56 km en vertrek om 8:30 uur.