Weeknieuws 2019-4 (23 januari)

Garmin Basecamp: Per mail is er een interesse peiling geweest betreffende het programma Basecamp. Enkele van onze leden die hier in thuis zijn willen jullie de basiskennis van dit programma bijbrengen.

Dit zal gaan gebeuren op woensdag 13 februari a.s. bij de Leste Geulde in Horst, aanvang 19.30 uur.

 

MTB-groep A: Vandaag gaan we het dan voor de 3e keer proberen, route 7 naar Duitsland. De voorspellingen zijn goed. Activiteit op de app voorspelt veel animo, dus er kan eigenlijk niets mis gaan. Heb er zelfs vertrouwen in dat iedereen gezien heeft dat we 30 min eerder vertrekken. Rond 8.30 zijn er inderdaad behoorlijk wat TWC tenues en dikke banden bij de Beurs te zien. Wanneer we willen vertrekken, komt er nog 1 persoon aanrijden. In een lange broek met oud tenue en het hoofd volledig bedekt. Dat kan opaHay toch niet zijn. Die zou namelijk het veergeld van de wannaBees regelen, door de voorzitster nooit zo de deur uit mogen en had met Twan de grise afgesproken maar is niet verschenen. Deze persoon moet zijn Garmin nog instellen en uit de handigheid verraadt hij zichzelf. Het is inderdaad opaHay. Wanneer alles is ingesteld rijden we in 1 groep van 14 man naar Grubbenvorst. Niet helemaal direct, maar wel een aantal keren de terugweg kruisend. Aangezien cycloBram, vandaag omgetoverd tot MTBram, en snelleTwan de route goed hebben voorbereid gaat dit erg goed. Wanneer we echter bij het Gebroken Slot in Grubbenvorst zijn, gaat het toch mis. Mogen we mooi een lange afdaling en beklimming extra doen. Vast trainen voor het deel in Duitsland. Even later treffen we babbelFrank en KneePainEdwin bij het veer, zodat we met 16 man de oversteek maken. Aangezien penningPeter er ook bij is, kunnen MTBram en opaHay de dukoes op zak houden. Door de temperatuur worden er wel extra rondjes op het nieuwe staal gemaakt om warm te blijven tijdens de oversteek. Daarna vervolgen we het Pieterpad. NosocksDaan geeft aan dat we best en group door kunnen gaan. In de grote groep is de aanwezigheid van babbelFrank duidelijk te merken. Heel anders dan het stuk richting Grubbenvorst. De Rijksweg bij Velden oversteken en dan op naar de Duitse zijde voor het echte werk. Dan blijkt dat nosocksDaan een aantal mensen heeft overschat (of heeft hij enkele anderen onderschat?) en splitsen we de groep toch in 2-en. Met 9 man gaan de Asses in een versneld tempo door. Even later komt KneePainEdwin er ook nog bij, zodat we met 10 goodAsses zijn, tegen 6 Badasses. Door de vorst is de ondergrond lekker hard. Voordeel is dat we niet erg vettig worden, en dat er lekker doorgereden kan worden. Wel des te belangrijker om het goede spoor te kiezen, omdat er anders veel gestuiterd wordt. KnuffelHenk zou voor de temperatuur waarschijnlijk wel hebben willen knuffelen, maar vandaag is het BidonVerliesHenkie. Deze wordt echter iedere keer vakkundig door captainJack opgevangen en weer bij de eigenaar terug afgeleverd. De laatste keer in Duitsland is de inhoud echter volledig bevroren, zodat de bidon kapot stuitert en onze Henkie zonder vocht zit. Aangezien het meeste vocht bevroren is, maakt dat echter niet veel verschil, en wordt hij daardoor echter alleen maar lichter. We kruisen vele wegen die we herkennen van de wegraces, maar hebben nu steeds een ander perspectief. De afwisseling van paden is lekker; single tracks, snelle transities en lekkere beklimmingen. De beloofde koffiestop bij de dame van vorig jaar wordt vakkundig door snelleTwan vermeden, waardoor we deze snelle afdaling ook lekker in 1 stuk doorrijden. Daarna een korte pauze in de zon en dan terug naar Velden en het veer. We geven de veerman aan dat penningPeter bij de wannaBees mee rijdt, zodat wij “gratis” over mogen. Daarna met de wind veelal in de rug terug naar Horst. Langs de Maas naar Lottum komen we onze bikeGirl nog tegen, die even lekker in haar eentje het hoofd leeg aan het maken is. BabbelFrank verliezen we in Grubbenvorst en KneePainEdwin rijdt in Lottum direct door naar huis. Lijkt weer op 10 kleine negertjes dus. Op de Witveldweg zien we onze bikeGirl weer, en zuigen we haar in de groep mee naar Horst. Agatha Christie gaat verder en uiteindelijk zijn we met 5 man in de Beurs. Wat een heerlijk weer en een heerlijke tocht was het weer vandaag.

A.s. zondag doen we de nieuwe route 12 van 61 km naar de Heldense bossen. Vertrek is om 9.00 uur. Afgelopen week verkend door Twan de grise en opaHay, maar zij waren de weg kwijt. Kijken of we dat met de gehele groep beter kunnen. (door Robert)

MTB-groep B: Het was fris op deze morgen, toch konden we met 14 bikkels vertrekken richting het veer in Grubbenvorst. Oh ja, ik dacht eerst er is een nieuw lid maar toen ik vroeg wie is U, kwam er toch een bekende stem tevoorschijn…oh dat is OpaHay……

Goed, wij vertrokken met 14 bikers bij de Beurs en toch met 16 op het veer , 2 lifters opgepikt onderweg. Samen de Maas over richting Velden en in een lekker tempo richting het Zwarte water. Daar besluiten we dan maar iets verderop om er toch maar 2 groepen van te maken zodat het allemaal wat vlotter zou gaan verlopen en dat was ook zo. De eerste met 10 en de tweede met 6 rijders, grote verschillen bleven dan ook uit. Onderweg nog een ree gespot en verder een aantal Duitsers. Op het Duitse komen we enkele leuke beklimmingen tegen welke keurig genomen werden. Vooral het weer was fantastisch, het zonnetje scheen en niemand kende problemen onderweg. Behalve dat een enkele bidon bevroren was. De tocht verliep dan ook goed en het gemiddelde bleef van beide groepen boven de 20km/uur. Mannen ik ben trots op jullie, wat een opkomst.

Nosocks Daan

Ledenvergadering: Woensdag 20 februari a.s. is onze ledenvergadering in de Leste Geulde in Horst. Aanvang is om 20:00 uur.

Plaats een reactie