Weeknieuws 2019-7 (12 februari)

MTB-groep: Once upon a time in Hors

Zaterdag 10 februari. 7 koene ridders op hun carbon ros schitteren in een van de laatste episodes van dit jaar. Met de intentie om de Blerickse bergen te trotseren, maar in samenspraak wordt er toch besloten om het magische bos bij Toverland een bezoekje te brengen. Starring this week: in het wit met beige wangen Chip, in het zwart met behoefte aan een nieuwe ketting GerP, in het rood met gele stip turboBram, in het rood met dBs babbelFrank, in het geel met een grote glimlach voor al dat materiaal dat met dit weer zal slijten LommenDave, in TWC tenue omdat hij zich als penningmeester blijkbaar geen regenjacky kan veroorloven na de aanschaf van zijn nieuwe 29-er penningPeter en dat alles onder de bezielende leiding (dubbelzinnig 😉 in het geel met te weinig spanning op de derailleur RobberenRubert.

De anderen ridders doen hun werk met/op (Jan) Tax, of hebben toch hun sokken aangedaan (nosocksDaan en captainJac) en gaan een rondje rennen. Ridder Ruud denkt dat het verstandig en/of nodig is om de dikke banden in te wisselen voor de dunne bandjes, maar aangezien de buienradar het vaker mis heeft dan raak, is dat een tactische misser. Onze 7 stoere mannen kiezen voor route 19 ipv 3, aangezien er dan minder beekkanten zijn, de tegenwind op de heenweg zit en we snel in het beschutte bos zitten tegen de waterpijlen van onze lieve heer (ahum). Via de kastelen op de Goudkust komen we bij de eerste nieuwe beekkanten die ons de weg wijzen naar ’t HAM. Daar nemen we de bekende wegen en hindernissen. De laatste zijn met die lichte carbon rossen echter nauwelijks een probleem. Op de heuveltjes tonen zich de eerste problemen met de aandrijvingen aan. Het tempo wordt strak gehouden, maar zo dat iedereen mee kan. Daarna de oversteek richting het landgoed Toverland. Net op deze open stukken veel tegenwind, en veel meer regen dan door buienradar voorspelt. Om de motivatie van onze ridders nog wat meer te breken, heeft RR hier ook nog een beekkantje in het parcours opgenomen. Het gehucht Sevenum is vandaag hofleverancier van ridders, en wordt vakkundig omcirkeld voordat het landgoed bereikt wordt. Hier wordt een  gedeeltelijk nieuw parcours door RR voorgeschoteld. Wanneer er weer een hindernis genomen moet worden stuurt turboBram onze Chip letterlijk het bos in. En even later wordt de grap geboren: “Het is wit en groen met bruine strepen?” “Chip op het mos onderaan de bomen.” PenningPeter verteert al deze nieuwe wegen op zijn nieuwe 29-er voortreffelijk, want hij blijft netjes in het 2e wiel, en daarmee heeft hij dus het 3e en 4e wiel van de kolonne. Na een echte paarden track met mul zand, waar vandaag dus amper sprake van is (is al dat heilige water toch nog ergens goed voor) blijkt bij inspectie dat er toch zo’n 8 wielen missen. Was het in ’t HAM de spanning op RRs derailleur die hem parten speelde, nu is het de ketting van GerP die hem en zijn ros ver terugslaat. Aangezien hij de laatste tijd te veel in zijn bed en te weinig met onze koene ridders, of die andere MudHunters gespendeerd heeft, komt hem dat duur te staan. Hergroeperen en een klein stukje verder is het alweer tijd voor de verdiende korte pauze. Normaal hoor je bij het lopen van ridders dan het ijzer gekletter, maar nu is dat het water gekletter, aangezien de meeste schoenen toch echt wel zijn volgelopen. Snel de banaantjes en newBorns opsmullen en dan op naar de grote manege voor onze beklimming van vandaag. Daar vergaat LommenDave het (glim)lachen, want net als GerP merkt hij, dat hij op zondag teveel in zijn bed ligt de laatste weken. Snel weer naar beneden, zodat we niet zo in de wind staan en dan naar America. We zijn echter nog te vroeg voor de cowboys en de indianen. Toch slaan LommenDave en turboBram ergens voor op de vlucht, want zij gaan snel terug naar hun gehucht. Even later slaan ook de rossen van babbelFrank, GerP en Chip op hol en kiezen zij voor de korste weg naar de Beurs. PenningPeter heeft op zijn 29-er echter de smaak te pakken, en samen rijden we nog de route over de Schaak uit. Wanneer we bij de Beurs komen zien we nog net ridder Chip het pand verlaten. “Iedereen naar huis, incl indiaan nosocksDaan.” Gezien de toestand van onze rossen en eigen hoeven besluiten wij dan ook maar meteen onze carbon rossen te gaan wassen. Vinden Femke en Jorrit vandaag vast niet zo erg. (door Robert)

Voor a.s. zondag is er zon voorspeld, dus dat belooft een mooie MTB Marathon te worden! Zoals elk jaar vertrekken we om 8.00 uur! We zullen weer in 2 groepen starten, zodat iedereen zondagmiddag kan terug kijken op een geslaagde marathon! De route is 82 km en pauze is na 43 km in Duitsland bij Cafe zum Schafstall. Hier verzorgt Twc de Kaffee und Kuchen. Denk verder aan een extra reep/gelletje en zorg dat je bike in orde is!


Ledenvergadering:
 Woensdag 20 februari a.s. is onze ledenvergadering in de Leste Geulde in Horst. Aanvang is om 20:00 uur.

Garmin Basecamp: Per mail is er een interesse peiling geweest betreffende het programma Basecamp. Enkele van onze leden die hier in thuis zijn willen jullie de basiskennis van dit programma bijbrengen.

Dit zal gaan gebeuren op woensdag 13 februari a.s. bij de Leste Geulde in Horst, aanvang 19.30 uur.

 

Plaats een reactie